Wiosna, ach to Ty! - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 33 w Lublinie

Tag img 20.03.2024, 08:17

Wiosna, ach to Ty!

Wielkimi krokami zbliżamy się do kalendarzowej wiosny, a za oknem już możemy zobaczyć jej pierwsze zwiastuny. I dlatego też podczas ostatnich dni w świetlicy szkolnej poruszaliśmy tematy dotyczące zwiastunów wiosny.

Dzieci prezentują prace plastyczne 2.

Rozmawialiśmy o zmianach zachodzących aktualnie w przyrodzie, a podczas zajęć multimedialnych obejrzeliśmy filmy edukacyjne dla dzieci, przedstawiające zwiastuny wiosny. Poznaliśmy kwiaty kwitnące na wiosnę, a także ptaki przylatujące do nas po długiej zimie. Przy pomocy dydaktycznej, stworzyliśmy kwieciste puzzle, poznając dzięki nim nowe rośliny. Wykonaliśmy na zajęciach plastyczno-technicznych przebiśniegi przy użyciu wacików oraz kolorowych kartek papieru, bazie kotki, hiacynty za pomocą bibuły i rolek po ręczniku papierowym, jaskółki, bociany oraz zrobiliśmy lapbook wiosenny, podsumowujący omawiany temat. Natomiast na zajęciach umuzykalniających wspólnie śpiewaliśmy piosenkę ,,Maszeruje wiosna”. Uczniowie również rozwiązywali quizy i krzyżówki, grali w memory oraz w wiosenne koło fortuny za pomocą edukacyjnych platform internetowych dla dzieci. Nie zabrakło również działania praktycznego, wykonywanego w naszych domach na wiosnę i nasi uczniowie mogli poczuć się tak jak mali ogrodnicy. Świetliczaki bardzo chętnie brali udział w zajęciach, tworząc przy tym dekoracje sal, korytarza oraz wystawkę prac plastyczno-technicznych na holu szkoły.
Zapraszamy wszystkich do obejrzenia naszej galerii.