Szkolny Budżet Obywatelski - Szkoła Podstawowa nr 33 w Lublinie

Szkolny Budżet Obywatelski

Nasza szkoła została zakwalifikowana do Szkolnego Budżetu Obywatelskiego realizowanego w ramach inicjatywy bilateralnej „Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży – projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności”, finansowanej ze środków Funduszy EOG i Funduszy Norweskich.

Głównym celem Szkolnego Budżetu Obywatelskiego jest rozwijanie samorządności uczniowskiej, budowanie demokracji szkolnej, poczucia sprawczości, realnego wpływu na zmiany. Szkolne Budżety Obywatelskie są również jedną z najważniejszych inicjatyw podjętych w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023, która zaowocowała wieloma wspaniałymi przedsięwzięciami zrealizowanymi w lubelskich placówkach. W ramach SBO SP33 zyskała 4000 zł na realizację wspólnie wybranych pomysłów.

W demokratycznym głosowaniu całej społeczności szkolnej, został wybrany projekt autorstwa Mai i Tomka z klasy 4A p.t. „Ławki na dworze”. W swoim projekcie uczniowie zaplanowali zakup mebli zewnętrznych by można było w ciepłe dni przeprowadzać lekcje na dworze.