Rekrutacja do klas I - Szkoła Podstawowa nr 33 w Lublinie

Rekrutacja do klas I

Rekrutacja do Klasy I Szkoły Podstawowej nr 33 na rok szkolny 2024/2025.

Ważne terminy:

• zapisy w systemie elektronicznym od 26 lutego 2024 r. do 11 marca 2024 r., godz. 15.00 (dzieci z obwodu szkoły),
  • rekrutacja na wolne miejsca: 19 marca 2024 r., godz. 8:00 do 26 marca 2024 r., godz. 15:00 (dla kandydatów spoza obwodu)

Zapisy i rekrutacja do szkół podstawowych odbywają się z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego.

Aby zgłosić dziecko do szkoły obwodowej lub uczestniczyć w postępowaniu rekrutacyjnym, należy w powyższych terminach:

• otworzyć stronę Lubelskiego Portalu Oświatowego: edu.lublin.eu (lub przejść na tę stronę za pomocą linku , który zostanie zamieszczony na stronie naszej szkoły);
  • wybrać zakładkę: aplikacje dla rodziców/ kandydatów;
  • kliknąć w zakładkę: elektroniczna rekrutacja do szkół podstawowych.
  • Widoczny będzie tam panel programu rekrutacyjnego. Proces wprowadzania wniosku należy rozpocząć klikając w zakładkę „zgłoś kandydaturę”. Następnie, postępując zgodnie ze wskazówkami podanymi w programie, uzupełnić wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej.

Sposoby składania wniosków zgłoszeniowych lub rekrutacyjnych:

Osoby posiadające podpis kwalifikowany lub profil zaufany, mogą wypełnić, podpisać i przesłać podpisany wniosek wraz z wymaganymi załącznikami (jeżeli dotyczą) drogą elektroniczną, bez konieczności dostarczania wniosku w formie papierowej do szkoły. W takim przypadku niezbędne są podpisy kwalifikowane lub profile zaufane obojga rodziców/opiekunów, którzy podpisują wniosek w formie elektronicznej. W przypadku rodzica/opiekuna prawnego samotnie wychowującego dziecko wymagany jest wyłącznie jego podpis.

Osoby nie mające możliwości podpisania wniosku w formie elektronicznej, mogą:

• wypełnić wniosek w formie elektronicznej, wydrukować go, podpisać i dołączając wymagane załączniki (jeżeli dotyczą) złożyć w szkole obwodowej lub szkole pierwszego wyboru, w miejscu wyznaczonym na terenie szkoły lub w sekretariacie szkoły
  • wydrukować czysty wniosek z zakładki „pliki do pobrania”, wypełnić go odręcznie i dołączając wymagane załączniki (jeżeli dotyczą), złożyć w szkole obwodowej lub placówce pierwszego wyboru, w miejscu wyznaczonym na terenie szkoły lub w sekretariacie szkoły.