Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych - Szkoła Podstawowa nr 33 w Lublinie

Rekrutacja do klas oddziałów przedszkolnych

Rekrutacja do Oddziałów Przedszkolnych na rok szkolny 2024/2025.

Ważne terminy:

• rekrutacja elektroniczna w dniach od 26 lutego 2024 r. godz. 8.00 do 08 marca 2024 r. godz. 17.00

Rekrutacja do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Lublin

Dzieci sześcioletnie (urodzone w 2018 r., posiadające obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego) oraz dzieci pięcioletnie (urodzone w 2019 r., mające prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego), które:

• dotychczas nie uczęszczały do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Lublin – będą miały zorganizowane wychowanie przedszkolne w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych;
  • dotychczas uczęszczały do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Lublin – mogą być przyjęte do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Aby zgłosić dziecko do oddziałów przedszkolnych należy w powyższym terminie:

• otworzyć stronę Lubelskiego Portalu Oświatowego: edu.lublin.eu (lub przejść na tę stronę za pomocą linku , który zostanie zamieszczony na stronie naszej szkoły);
  • wybrać zakładkę: aplikacje dla rodziców/ kandydatów;
  • kliknąć w zakładkę: elektroniczna rekrutacja do przedszkoli. Widoczny będzie tam panel programu rekrutacyjnego. Proces wprowadzania wniosku należy rozpocząć klikając w zakładkę „zgłoś kandydaturę”. Następnie, postępując zgodnie ze wskazówkami podanymi w programie, uzupełnić wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego.

Sposoby składania wniosków zgłoszeniowych lub rekrutacyjnych:

Osoby, które posiadają podpis kwalifikowany lub profil zaufany, mogą wypełnić, podpisać i przesłać podpisany wniosek wraz z wymaganymi załącznikami (jeżeli dotyczą) drogą elektroniczną, bez konieczności dostarczania wniosku w formie papierowej do szkoły. W takim przypadku niezbędne są podpisy kwalifikowane lub profile zaufane obojga rodziców/opiekunów, którzy podpisują wniosek w formie elektronicznej. W przypadku rodzica/opiekuna prawnego samotnie wychowującego dziecko wymagany jest wyłącznie jego podpis.

Osoby, które nie mają możliwości podpisania wniosku w formie elektronicznej, mogą:

• wypełnić wniosek w formie elektronicznej, wydrukować go, podpisać i dołączając wymagane załączniki (jeżeli dotyczą) złożyć w szkole obwodowej w sekretariacie szkoły
  • wydrukować czysty wniosek z zakładki „pliki do pobrania”, wypełnić go odręcznie i dołączając wymagane załączniki (jeżeli dotyczą), złożyć w sekretariacie szkoły.

Regulamin rekrutacji do oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 33 im. 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Lublinie