Laboratoria Przyszłości - Szkoła Podstawowa nr 33 w Lublinie

Laboratoria przyszłości

Nasza szkoła zgłosiła się do udziału w programie Laboratoria przyszłości i otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Program skierowany jest do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Nowy sprzęt ma pomóc beneficjentom stać się nowoczesnymi szkołami, w których zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Szkoła Podstawowa nr 33 w Lublinie w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych w łącznej wysokości 100 200 zł.
Do dnia 31 grudnia 2021 r. wydano 100% ww. środków na zakup wyposażenia wg poniższej specyfikacji:

• mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami,
  • roboty edukacyjne z akcesoriami,
  • drukarka 3D,
  • biblioteka modeli 3D i robotów online,
  • komplety filamentu,
  • aparat fotograficzny z akcesoriami,
  • oświetlenie do realizacji nagrań,
  • statyw z akcesoriami,
  • gimbal,