Pomoc Pedagogiczno - Psychologiczna - Szkoła Podstawowa nr 33 w Lublinie

Pomoc Pedagogiczno - psychologiczna

Działania pedagoga szkolnego, psychologa, pedagoga specjalnego w szkole są ukierunkowane na udzielanie wsparcia młodzieży, rodzicom i opiekunom, jak również wychowawcom i nauczycielom, którzy pracują w naszej szkole.

Uśmiechnięte dzieckoPomagamy rodzicom w wychowaniu zdrowych i szczęśliwych dzieci poprzez rozpoznawanie problemów i potencjału dziecka, wsparcie w rozwijaniu kompetencji wychowawczych, rozwiązywaniu problemów w komunikacji interpersonalnej w rodzinie, rozumieniu swojego dziecka, w trudnościach okresu dorastania oraz w problemach z różnymi uzależnieniami, przemocą. Prowadzimy indywidualnie spotkania z rodzicami a także kierujemy rodziców do różnych form pomocy psychologicznej. Podejmujemy interwencje wychowawcze i profilaktyczne w sytuacji, gdy uczeń łamie normy i zasady społecznego zachowania; agresji i przemocy rówieśniczej.

Uśmiechnięty chłopiec z rękami na biodrachPlanuje, prowadzi i modyfikuje działania edukacyjne, terapeutyczne czy też opiekuńcze dla osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Zajmuje się rozpoznawaniem indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych uczniów w celu określenia mocnych stron, predyspozycji, zainteresowań i uzdolnień uczniów, w tym barier i ograniczeń utrudniających funkcjonowanie ucznia i jego uczestnictwo w życiu szkoły. Zadaniem pedagoga specjalnego jest przede wszystkim diagnozowanie problemów i podejmowanie działań, które dany problem mogą niwelować.

Dziecko do góry nogami