"Dziel się uśmiechem" - Szkoła Podstawowa nr 33 w Lublinie

"Dziel się uśmiechem"

realizacja programu edukacyjnego w grupie Odkrywców

Program "Dziel się Uśmiechem” powstał we współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża i firmy Mars Polska. Do programu włączyło się również Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej. Głównym celem programu była edukacja dzieci w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej. Podczas zajęć „ Moje zęby” dzieci poznały rolę, funkcję i budowę zębów. Korzystając z metody burzy mózgów dowiedziały się do czego ludziom potrzebne są zęby. Podczas zajęć ,,Dbam o zęby” poznały cztery proste kroki dla zdrowych i czystych zębów. Dzieci zapoznały się z zasadami prawidłowego i skutecznego mycia zębów. Zostały zaznajomione z dodatkowymi środkami higieny jamy ustnej, takimi jak nić dentystyczna, płyn do płukania ust oraz guma bezcukrowa. Podczas zajęć „Pomocniczy zdrowych zębów” dzieci poznały funkcję śliny i rolę jaką spełnia w jamie ustnej, poznały związek między codzienną dietą a zdrowiem zębów. Wykonały eksperyment z jajkiem, octem i pastą do zębów, obrazujący szkodliwy wpływ kwasów na szkliwo zębów. Realizując program dzieci oswajały się ze znaczeniem regularnych kontroli stomatologicznych. Wypełniały zadania w zeszycie edukacyjnym, które w atrakcyjny sposób przybliżają zasady dbania o zdrowy uśmiech.