Udział w projekcie edukacyjnym „Ponad murem cmentarza” - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 33 w Lublinie

Tag img 22.04.2024, 10:29

Udział w projekcie edukacyjnym „Ponad murem cmentarza”

W 81. rocznicą wybuchu powstania w getcie warszawskim uczniowie klasy VIII z naszej szkoły wzięła udział w projekcie edukacyjnym „Ponad murem cmentarza” przygotowanym w związku z Dniem Pamięci o Holokauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom przeciwko Ludzkości.

Mural przedstawiający dzielnicę żydowską

Dla uczniów przygotowano spacer edukacyjny "Nieme świadectwa życia i Zagłady lubelskich Żydów", a także warsztaty "Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą. O systemie propagandy III Rzeszy". W ich trakcie uczniowie analizowali m.in. niemieckie plakaty propagandowe, oglądali zdjęcia dokumentujące różne formy wykluczania ludności żydowskiej, aby poznać poszczególne etapy niemieckiej polityki antyżydowskiej.