„Planeta kontra tworzywa sztuczne” - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 33 w Lublinie

Tag img 25.04.2024, 09:11

„Planeta kontra tworzywa sztuczne”

To hasło przewodnie tegorocznych obchodów Światowego Dnia Ziemi, któremu przyświeca myśl ograniczenia tworzyw sztucznych, szczególnie plastiku do minimum w trosce o kondycję Planety jak i nas samych.

Uczniowie podczas sprzątania świata 1

Plastik budzi wiele kontrowersji. Sam w sobie nie jest zły, jednakże wykorzystując go powinniśmy zachować umiar i postępować odpowiedzialnie. Największy problem stanowią jednorazowe opakowania, naczynia czy inne nietrwałe plastikowe przedmioty, które bez zastanowienia wyrzucamy. Stanowią one aż 50% całego wyprodukowanego plastiku na świecie! Czy możliwe jest życie bez plastiku? Zależy to tylko i wyłącznie od nas!!!
Biorąc pod uwagę hasło przewodnie tegorocznego Dnia Ziemi uczniowie z klas IV – VI wzięli udział w Szkolnym konkursie na plakat z okazji Dnia Ziemi. Wszystkie prace niezwykle ciekawe są wywieszone na okolicznościowej tablicy, obok wejścia do szkoły.
Innym wydarzeniem towarzyszącym Dniu Ziemi był udział w miejskiej akcji „Posprzątajmy Lublin na wiosnę” w której uczniowie z klasy II b i V c posprzątali teren wokół szkoły. Z kolei uczniowie z klasy II a i III c posprzątali ten teren, biorąc udział w projekcie edukacyjnym „Z ekologią na TY”.
Ziemię mamy tylko jedną. Dbajmy o nią. Wspólnie.