Gratulujemy sukcesu!!! - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 33 w Lublinie

Tag img 18.04.2024, 09:24

Gratulujemy sukcesu!!!

„Wierzę w światła potęgę i ducha zdobycze,
wierzę w cel życia wzniosły, święty, choć daleki…”
M. Konopnicka „Credo”

Zdjęcie zbiorowe nagrodzonych uczestników konkursu 3

16 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 52 w Lublinie odbył się IV Ogólnopolski, VI Wojewódzki i XIII Międzyszkolny konkurs recytatorski „Poznajemy twórczość Marii Konopnickiej oraz Czesława Miłosza”. Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem objął: Wojewoda Lubelski- Krzysztof Komorski, Jarosław Stawiarski- Marszałek Województwa Lubelskiego, Tomasz Szabłowski- Lubelski Kurator Oświaty, dr Krzysztof Żuk- Prezydent Miasta Lublin oraz Towarzystwo Przyjaciół Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział Lublin.
Naszą placówkę reprezentowało pięcioro uczniów: Błażej Grzywacz kl. 3a (opiekun p. Joanna Sadowska), Laura Solarz kl. 3c (opiekun p. Katarzyna Skałecka), Piotr Woliński kl. 4a (opiekun p. Anna Kucała), Weronika Chromiec kl. 5a (opiekun p. Monika Zielińska), Ignacy Osuch kl. 7a (opiekun p. Jadwiga Pietrzak).
Jest mam milo poinformować, że w kategorii wiekowej kl. I-III 3 miejsce zdobył Błażej Grzywacz. Uczeń recytował „Świerszczyk” M. Konopnickiej i wiersz „Piosenka pasterska” Cz. Miłosza.
W kategorii wiekowej kl. IV-VI 1 miejsce otrzymał Piotr Woliński. Uczeń deklamował utwór „Tęczowy duszek” M. Konopnickiej i wiersz „O aniołach” Czesława Miłosza. Natomiast wyróżnienie zdobyła Weronika Chromiec, recytując „Stefka Burczymuchę” M. Konopnickiej i „Piosenkę o końcu świata” Cz. Miłosza.
W kategorii wiekowej kl. VII-VIII 1 miejsce zdobył Ignacy Osuch. Uczeń recytował wiersz „Na grobie rycerz…” M. Konopnickiej oraz utwór „Do polityka” Cz. Miłosza.
Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.