Wielkanoc w świetlicy - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 33 w Lublinie

Tag img 27.03.2024, 12:55

Wielkanoc w świetlicy

Nadszedł czas wielkiego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. W świetlicy szkolnej podejmowaliśmy różne aktywności dzięki, którym mogliśmy zgłębić swoją wiedzę na temat wielkanocnych tradycji oraz sposobu ich kultywowania.

Wystawa prac świetliczaków 2

Dzięki filmikowi edukacyjnemu dowiedzieliśmy się o historii i znaczeniu tego święta. Oprócz zajęć dydaktycznych nie zabrakło też zajęć plastyczno - technicznych podczas, których dzieci wykonywały ozdoby wielkanocne takie jak: pisanki z kuleczek na patyku, wielkanocne wieńce z króliczkami na drzwi, przestrzenne jajka z kolorowych kartek. Ponadto zrobiliśmy kartki wielkanocne z życzeniami dla najbliższych, a podczas zabaw z koralikami powstały ciekawe mozaiki wielkanocne. Dodatkowo wykonaliśmy pisanki - wydrapywanki, które ozdobiły nasz hol szkolny, zaś naszą salę świetlicową ozdabiają baranki wykonane z waty, kolorowe pisanki i zajączki. Na podsumowanie zajęć dzieci rozwiązywały quizy, a także krzyżówki wielkanocne.

Wszystkim z Państwa życzymy pogody ducha, wszelkiej pomyślności oraz spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych spędzonych w gronie najbliższych.